מאמרים

רפואה ירוקה - המשך למאמר

לכן שמירה על העצים האלו שלמים והחיסכון האדיר בנייר, עשוי להוות יתרון בריאותי חשוב ולכן יש לשמור עליהם ככל האפשר ובאמת לחסוך כמה שיותר.

המודעות לשמירה ירוקה צריכה לבוא מתוך כל הציבור הרחב. בין אם מדובר ברופאים, במתמחים, בכלכלנים, עובדי בנק, חשבונאים, עורכי דין ובעצם כל אדם העובד בעזרת ניירות, יכול לנקוט אמצעים די פשוטים ולעבור לשיטה הדיגיטאלית, הלוא היא המחשב. בנוסף, לאט ובזהירות, מקצועות רבים שהנייר היווה חלק עיקרי מהמקצוע עצמו, עברו למחשב וכך חסכו את השימוש בנייר. כמו למשל, מקצוע האדריכלות, שכאשר בעבר כל דבר שורטט ביד ולקח שעות ארוכות ולעיתים הצביע על אי דיוקים חשובים. אך בימינו האדריכל עובד אך ורק על המחשב ובסך הכול בסופו של כל התהליך הוא מייצר מספר מצומצם של מסמכים הנשלחים אל מדפסות מיוחדות, המדפיסות את המידע. בסף הכול החיסכון הוא עצום והמודעות עצמה שינתה מקצועות רבים מהיבוד.

הדאגה לעולם ירוק יותר, חשובה מאין כמותה. . יש להמשיך את המלחמה בכל עת ולגרום לבני האדם לחסוך בנייר כמה שיוצר. גם אם צריך לבצע הדפסה על חולצות וכך לפרסם את הקמפיינים הרבים, יש לעשות זאת. החשיבות היא אין סופית וזו הדרך היחידה שלנו להפוך את העולם לטוב ובריא הרבה יותר מאי פעם, עולם ירוק כשכל האנשים חיים איתו בהרמוניה ולא דואגים להשמידו כמו היום.

חזרה לחלק ראשון